Logo Proton
Strona główna -> O firmie

O firmie / o mnieZdjęcie: o mnie"O mnie" czy "o firmie" można tu stosować wymiennie. Nazywam się Piotr Cieśliński i jestem jedyną osobą stojącą za działalnością Pracowni Elektronicznej Pro-Ton. 

Jestem rówieśnikiem III RP i od początków szkoły podstawowej, a więc od około 20 lat, moją największą pasją jest elektronika. Stało się tak za sprawą Taty, który nieopatrznie, a może wręcz przeciwnie, przyniósł do domu lutownicę transformatorową, cynę i kalafonię. Od tamtego czasu "pistolet" oraz opary topnika gościły w kuchni regularnie, ku uciesze Mamy i Siostry.

Oczywiście, m. in. ze względu na wiek i brak jakichkolwiek podstaw teoretycznych, początki były trudne, a efekty czasami wręcz rozpaczliwe. Hobby przetrwało jednak próbę czasu - dzielnie składałem, przynoszone przez Tatę, "kity" do samodzielnego montażu i z czasem udawało się z ich działania (lub niedziałania) coraz więcej zrozumieć. Bardzo pomocna i rozwijająca była lektura takich czasopism jak "Elektronika dla Wszystkich", "Młody Technik" czy "Elektronika Praktyczna".

Największe zainteresowanie wtedy i teraz, budziły we mnie układy akustyczne i ogólniej analogowe. W tej też dziedzinie stworzyłem pierwsze "wynalazki" według własnych pomysłów, trawiłem pierwsze płytki i paliłem dziesiątki tranzystorów. Bynajmniej jednak się do tej "działki" nie ograniczałem i próbowałem swoich sił przy układach pomiarowych, efektach świetlnych, a także programując mikrokontrolery i w wielu innych dziedzinach.

Na etapie szkoły średniej możliwe stało się podparcie zdobywanej na zasadzie prób i błędów praktyki wiedzą teoretyczną. Miało to swoją kontynuację na studiach elektroniki na krakowskiej AGH. W czasie studiów zauważyłem, że przy aktualnym dostępie do wiedzy, samodzielne kształcenie przynosi lepsze i daleko bardziej satysfakcjonujące efekty niż podążanie uczelnianym programem nauczania. Z tego powodu, uzyskawszy tytuł inżyniera, zakończyłem edukację oficjalną. Natomiast na dobre zająłem się tworzeniem własnych projektów i studiowaniem literatury oraz prasy branżowej.

Mniej więcej na tamtym etapie połączenie zgromadzonej wiedzy praktycznej, teoretycznej oraz sprzętu pozwoliło na rozpoczęcie tworzenia projektów dla osób spoza grona rodziny i kolegów. Od tamtego czasu stale zajmuję się elektroniką, czy to w ramach zlecanych projektów, czy dla własnej przyjemności. Założenie Pracowni Elektronicznej Pro-Ton jest naturalną kontynuacją tej elektronicznej drogi.

Z chęcią podejmuję się najróżniejszych wyzwań, nawet z pogranicza elektroniki. Przy ich realizacji nie dopuszczam fuszerki - jeśli nie potrafię zrobić czegoś dobrze, nie robię tego w ogóle. Mogę pomóc znaleźć kogoś kto się na tym zna. W każdej sprawie możecie Państwo liczyć na solidne podejście.

Zapraszam do współpracy,

Piotr Cieśliński
 
© 2017 Pracownia Elektroniczna Pro-Ton Piotr Cieśliński